Поширені запитання

Часті ПИТАННЯ
Інформація про програму

Схема сезонних працівників сільського господарства Великобританії (SAWS) розроблена британським Міністерством внутрішніх справ (Home Office) у 1946 році. Вона припинила діяти з 2008 року для країн не ЄС, але продовжувала своє існування лише для аплікантів з Румунії та Болгарії до кінця 2013 року. Починаючи з 2014 року, ця програма була повністю закрита у зв'язку з тим, що нові країни, які увійшли до складу ЄС (а саме Румунія та Болгарія) отримали право працювати у Великій Британії вільно без будь-яких програм та дозвільних документів.
Але Великобританія виходить зі складу ЄС у 2019 році, і британським урядом було прийнято рішення про поновлення цієї програми для країн, що не входять до ЄС. країн, які не входять до Європейського Союзу віком від 18 років.

Умови участі у програмі

  • Громадяни віком від 18 (На момент подання заявки);
  • Наявність закордонного паспорта, який має бути дійсним ще 1 рік після допустимої кінцевої дати візи до Великобританії;
  • Хороша фізична форма, здатність витримувати ручну фізичну роботу в полі за різних погодних умов;
  • Бути мотивованим та позитивно налаштованим з фізичної праці 40-60 годин на тиждень; мати реалістичні очікування заробітків та розуміти, що години праці залежать від сезону, погоди, урожаю;
  • Відсутність імміграційних намірів у Великій Британії, бути законослухняним, навмисним працювати за програмою на фермі;
  • Відсутність проблем з імміграційним законодавством Великобританії та інших країн (відсутність депортацій, арештів, проблем із законом, незаконного перебування у країнах без візи);
  • Відсутність судимостей та будь-яких проблем із законом;
  • Відсутність проблем зі здоров'ям та алкогольної та/або наркотичної залежності.

Дозвіл на роботу (Віза)

Дозвіл на роботу у Великій Британії Seasonal Workers Scheme працює за допомогою системи дозволів на роботу у Великій Британії. Максимальний період перебування в країні Seasonal Workers Scheme - Не більше 6 місяців упродовж календарного року. Працівники можуть приїхати до країни будь-якої пори року та працювати на фермах. Проте виїзди формуються за сезонами тієї чи іншої ферми. Спонсорський Сертифікат є офіційним дозволом на роботу з робочої візи TIER 5 - SEASONAL WORKER, яка надає право працівникові брати участь у програмі тільки в тому господарстві, яке зазначено в цьому Сертифікаті (робочому дозволі) і тільки в ті строки, що зазначені в цьому дозволі. Це не загальний дозвіл на роботу, який дозволить працювати будь-де в іншому місці (ресторан, готель). Не можна працювати на іншій фермі. Якщо буде виявлено порушення вищезазначених правил, працівників негайно буде депортовано з країни. Спонсорський сертифікат не може діяти іншим особам. Строк дозволу на роботу не більше 6 місяців. Для повторної участі у програмі слід витримати коридор у 180 днів із дати кінця попередньої робочої візи сезонного працівника.

Візовий режим та термін перебування у Великобританії Дата початку візи для працівників Seasonal Workers Scheme збігається з початковою датою Вашого контракту на роботу на фермі та дозволу на роботу. Ні фірма, ні Агент не несуть відповідальності у разі відмови працівнику з видачі візи Британським консульством у Вашій країні. Працівник НЕ МАЄ ПРАВА залишатися у Великій Британії на більший термін, ніж зазначений у його візі. На тих, хто нелегально перебуває у Великій Британії, чекає депортація з країни. Візу сезонного робітника неможливо продовжити. НЕМОЖЛИВО змінити тип візи.

Заробітня плата

Згідно з чинним законодавством Великобританії погодинна оплата представлена ​​за цим посиланням https://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates. Цей мінімум будуть отримувати всі працівники, які перебувають у Великій Британії, за схемою Seasonal Workers Scheme. Більшість ферм платять 11,44 фунтів на годину всім працівникам віком 18-20 років включно. Але на багатьох фермах існує відрядна оплата праці (на акорд) – це коли вам платитимуть за зібрану кількість врожаю. При відрядній оплаті можна заробити набагато більше.

Протягом перших двох тижнів перебування на фермі всім працівникам буде надано випробувальний термін (який може відрізнятись на різних фермах) – час для тренування, під час якого ви повинні довести свою здатність до виконання того чи іншого виду роботи. Це означає довести не тільки фізичну здатність до роботи, але й дотримуватись необхідних суворих стандартів збору врожаю і розуміти те, що ви робите. Ви повинні чітко засвоїти всі стандарти, які пояснюються правила збору та виконувати їх. Будь ласка, не втрачайте жодного дня цього терміну, намагайтеся якнайшвидше пристосуватися до роботи, сконцентруйтеся на ній.

Робота в полі не повинна сприйматися як цікава подорож до Великобританії під час канікул. Це серйозний робочий досвід. Доведіть, що працівники з Вашої країни найкращі, тоді Seasonal Workers Scheme буде існувати, і ви зможете їздити до Великобританії ще багато разів.

Якщо на фермі вся робота оплачується погодинно, вам належить виконувати норму та швидку роботу. Ви повинні розуміти та приймати етику ферми, де у вас розміщення на роботу. Не можна повільно працювати при погодинній оплаті, вас можуть вигнати з ферми, якщо помітять, що ви сидите без роботи, спите, багато розмовляєте, зосереджені у смартфоні, курите, якщо ви лінуєтеся добре і швидко працювати, і т.д. ЦЕ ДУЖЕ СЕРЙОЗНО! Від працівника чекатимуть, щоб він міг працювати як мінімум 39 годин на тиждень. Працівники можуть розраховувати на мінімум 39 годин на тиждень, але якщо є проблеми з годинником через погану погоду, брак замовлень або проблеми з урожаєм, то вам буде надано мінімум 20 години на тиждень протягом 4 тижнів.

Сезони роботи

  • Полуниця/малина. Сезон: квітень – жовтень. Оплата: переважно відрядна (що більше зібрав, тим більше заробив).
  • Спорудження тунелів та поліетиленових теплиць, де вирощуються ягоди. Сезон: з листопада до кінця березня. Оплата – погодинна, але іноді і відрядна, за об'ємом виконаних робіт.
  • Овочі/салати. Сезон: квітень/травень - жовтень, листопад. Оплата в основному відрядна, робота за будь-якої погоди в полі. Томати. Сезон: квітень – листопад. Оплата - як на салатних фермах. Квіти. Сезон: квітень - вересень/жовтень. Оплата - як на салатних фермах. 10.> Хмель / Яблука. Сезон: кінець серпня, вересень – жовтень. Оплата - як на салатних фермах. 12.> Картопля. Сезон: вересень – жовтень. Оплата в основному погодинна.


Налаштуйте себе на реалістичні заробітки з початку перебування у Великобританії. Тоді воно справді сподобається! Намагайтеся якнайшвидше пристосуватися до роботи, сконцентруйтеся на ній, зрозумійте, що ніхто за вас не зробить вашу роботу. Якщо робота сприйматиметься працівниками як спорт, як змагання з колегами поряд, то це дуже допоможе їм витримувати важку роботу і швидше звикнути до роботи швидко, що безпосередньо позначиться на заробітках. Можна уявляти, що замість полуниці ви збираєте фунти стерлінгів. Така установка допоможе правильно розуміти зміст перебування на фермі у Великій Британії.

Що брати з собою у Велику Британію

  • Закордонний паспорт із робочою візою Tier 5 - SEASONAL WORKER, авіаквиток
  • Роздрукований договір з фермою та роздруковану інформацію про ферму, в якій міститься адреса ферми та інструкції як туди добиратися (посилання на документ в Акаунті).
  • Роздруковані документи з медичного страхування (Обов'язково роздрукувати!)
  • Роздрукований Key Worker Certificate
  • Роздруковане Welcome Letter
  • Вашу підписану медичну декларацію (Можна зберегти у своєму смартфоні)
  • Роздрукований договір з Агентом (CSPA) (Можна зберегти у своєму смартфоні) смартфоні)
  • Працівники повинні взяти із собою грошей GBP200 залежно від локації. Залежно від періоду оплати праці (щотижня, кожні два тижні, щомісяця) потрібно взяти більше грошей, якщо під час оплати раз на місяць. Бажано, щоб працівники вже везли з собою англійські фунти (купуйте в рідній країні саме англійські, не шотландські), тому що обмін фунтів у Великій Британії дуже дорогий.
  • Водонепроникна куртка та штани.
  • Якщо Ви працювали на фермах у минулі сезони Великобританії за цією програмою, і у вас є податкова форма P45, також візьміть її із собою. Якщо Ви не знаєте що це, або у вас її немає, НЕ ТРЕБА нас запитувати, де її взяти, і що це таке.
Виліт з країни та прибуття

Ось документи, які вам потрібні для проходження цього контролю. 5.>

  • Роздруковані документи з медичного страхування (є в CSPA акаунті працівника)

  • Житло на фермі
    Житло на різних фермах різне, але відповідає певним стандартам. Деякі ферми включають у вартість проживання додаткові витрати (наприклад, газ), а деякі ферми виписують окремі рахунки. Плата за проживання на різних фермах може бути різною. Працівники житимуть у караванах (мобільних будиночках) Або у спеціальних приміщеннях. На різних фермах умови проживання відрізнятимуться, але всі працівники будуть мати необхідні умови для життя: душ, газ, світло.

    Правила безпеки

    Техніка безпеки та охорони праці
    Працюючи на фермі, ви повинні виконувати положення щодо техніки безпеки та охорони праці – Health and Safety. Це положення захищає працівника від нещасних випадків на виробництві, але й вимагає від нього дотримання суворих правил гігієни та безпеки. Роботодавець несе відповідальність за безпеку своїм працівникам при виконанні робіт. Фермер зобов'язаний забезпечити інструктаж працівників техніки безпеки під час виконання робіт. Будьте обережні, якщо на фермі використовуються трактори та інша техніка! Ніколи не можна бути впевненим, що водій бачить вас!

  • Ніколи не виймайте батарейки з приладів пожежної тривоги, оскільки це може стати загрозою вашому життю та життю оточуючих.
  • Ніколи не чіпайте електропроводку, коли торкаєтесь Ніколи не виносите пожежні покривала з житла або кухонних територій, оскільки вони можуть терміново комусь знадобитися під час можливої ​​пожежі. А також не дозволяється приносити додаткові обігрівачі до кімнат без дозволу фермера. Електричні обігрівачі витрачають багато електроенергії, що може спричинити пожежу або несправність електросистеми загалом. Непридатні обігрівачі – це головна причина пожежі. Ніколи не блокуйте аварійні виходи з приміщення. Будьте впевнені, що знаєте, куди звернутися за надзвичайних випадків.
  • ВИ ОБОВ'ЯЗАНІ ВИКОНАВАТИ ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ В ПРОЦЕСІ РОБОТИ. НІКОЛИ НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ТЕХНІКУ, ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ НА ФЕРМІ, БЕЗ ДОЗВОЛУ РОБОТОДАВЦЯ, А ТАКОЖ ПРИ ВІДСУТНІСТЬ ВОДІЙСЬКОГО ПОДАВЛЕННЯ. Пам'ятайте золоте правило: НЕ ДОЗВОЛЕНО – не чіпай! Особливо це стосується техніки! Ви не маєте права керувати трактором або машиною на фермі, якщо вас не призначили на цю роботу і не провели відповідний інструктаж та тест з водіння. Якщо вас помітять, що ви сіли за кермо і проїхалися (нехай навіть жартома), вас негайно відправлять додому! Поля, на яких не прибирали багато днів, можуть обприскуватись хімікатами — не їжте фрукти та овочі з полів! Супермаркети (такі як ? кольори, а також вимоги до одягу збирачів фруктів, до них, наприклад, стрижених нігтів, і т.д. Супермаркети встановлюють і ціни на продукцію, що купується, і, природно, ця ціна відбивається і на розцінках за відрядну оплату вашої роботи. Дотримання всіх цих стандартів і розуміння того, що все диктує ринок, входить до обов'язків працівника!

    Повернення до своєї країни

    Залишатися нелегально у Великій Британії після закінчення терміну візи категорично заборонено! Які можуть бути права у нелегала чи яке може бути в нього майбутнє? Якщо людина важко захворіла, кому вона буде потрібна в чужій країні? Ця програма відкрилася тільки на тій підставі, що вона неіміграційна і всі працівники після програми повертаються додому. Потрібно розуміти, що, порушуючи закон Великобританії та візового режиму, ви унеможливлюєте ваші наступні поїздки до цієї країни та інших країн ЄС. Ця програма передбачає можливість брати участь у ній кілька разів, і немає жодного сенсу щось порушувати, щоб згодом не скористатися цим правом повторної участі у програмі.

    Подати заявку на роботу

    Залишіть заявку, ми обов'язково зв'яжемося з Вами!